Onderhoud & Support · Drupal Migratie ·

COA: toegankelijk open source-platform voor coa.nl en mycoa.nl

VDMi bracht coa.nl en mycoa.nl, de sites van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers, over naar een toegankelijk open source Drupal-platform.

COA: toegankelijk open source-platform voor coa.nl en mycoa.nl

Project in het kort

  • Opdrachtgever: Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA)
  • Sector: overheid
  • Rol VDMi: analyse, migratie en bouw; daarna functioneel beheer via detachering
  • Diensten: Drupal-migratie · Drupal-detachering · onderhoud en support
  • Techniek: Drupal (open source)
  • Norm: toegankelijkheid volgens WCAG
  • Websites: coa.nl en mycoa.nl

Het vraagstuk

Het COA werkte met een digitale omgeving die de groeiende complexiteit van hun taken niet meer aankon. De websites coa.nl en mycoa.nl moesten voldoen aan strenge toegankelijkheidseisen (WCAG), integreren met interne systemen en betrouwbaar beschikbaar zijn — ook in periodes van hoge politieke en publieke druk.

De organisatie had behoefte aan een technische partner die het platform niet alleen bouwt, maar ook langdurig beheert en doorontwikkelt. Iemand die de organisatie kent en direct kan schakelen.

De aanpak

VDMi leverde een intern projectteam met developers en een projectleider, dat nauw samenwerkte met het team van het COA. De aanpak was gefaseerd: eerst een grondige analyse van de bestaande omgeving, daarna een migratie naar een modern Drupal-platform met de juiste architectuur voor beheer, toegankelijkheid en schaalbaarheid.

Specifieke aandacht ging naar de WCAG-compliance van de volledige sitestructuur — van navigatie tot formulieren. Dat is niet alleen een technische opgave maar ook een inhoudelijke: content, structuur en interactie moesten opnieuw worden doordacht.

Na de livegang bleef VDMi gedetacheerd betrokken voor het functionele beheer van beide platforms. Zo is er altijd iemand aanwezig die het systeem van binnenuit kent.

Staat jouw organisatie voor een migratie met strenge toegankelijkheidseisen? Lees hoe we een Drupal-migratie aanpakken.

Open en overdraagbaar

coa.nl en mycoa.nl draaien op Drupal. Dat is open source software: er zijn geen licentiekosten en er is geen productleverancier die bepaalt wat er met het platform gebeurt. Ook andere Drupal-bureaus kunnen erop verder bouwen.

VDMi werkt daarbij binnen het team van het COA: onze mensen zijn gedetacheerd en werken samen met de eigen medewerkers.

Wil je weten hoe afhankelijk jouw organisatie is van haar leverancier? Loop de zeven vragen over vendor lock-in langs.

Het resultaat

  • coa.nl en mycoa.nl draaien op een stabiel, WCAG-conform Drupal-platform.
  • Geen licentiekosten: het platform is open source.
  • Continuïteit in beheer: een gedetacheerd team kent het systeem van binnenuit en schakelt direct.

Het COA kan zich richten op zijn kerntaak; het platform loopt.

Gebruikte techniek

  • Drupal: open source contentplatform, zonder licentiekosten en door meerdere partijen te beheren.
  • Toegankelijke opbouw (WCAG): van navigatie tot formulieren.
WCAG menu structuur
Homepage
Locatie zoeker
Contact formulier
Overheid

Een vergelijkbaar platform nodig?

Wij bouwen en beheren toegankelijke Drupal-platforms voor overheidsorganisaties, op open source. Plan een gesprek van een half uur; je krijgt een eerlijk advies.